סמינריון בחינוך


למען הכנות, אין דרך קלה ומהירה לכתוב סמינריון בחינוך. מדוב במשימה מורכבת וארוכה, שנועדה להציג את מירב היכולות שרכשתם במהלך התואר והמטלות האקדמיות הקודמות.

באמצעות תכנון קפדני ומחקר מעמיק הסמינריון בחינוך אמור להדגים למרצים שאתה זכאי ורשאי "לצאת לעולם" עם תואר בחינוך, על כל המשמעויות הנלוות.

 

קניית סמינריון בחינוך:

ניתן לקנות עבודה אקדמית, עבודת גמר, פרוסמינריון וסמינריון בחינוך בתשלום. לא מדובר בעבודת סמינריון מוכנה למכירה אלא בכתיבה מ"אפס" של העבודה בהתאם להנחיות. אשמח לעמוד לרשותם 24/7


יניב: 050-2505022

 

סמינריון בחינוך- בחירת הנושא

הצעד הראשון בכתיבת הסמינריון הוא בחירת הנושא בצור זהירה ומוקפדת. שכן, למעשה, הסמינריון הוא פסגת הקריירה האקדמית של הסטודנט עד כה. יש לוודא שקיימת מספיק ספרות אקדמית על הנושא הנבחר. בנוסף, יש לוודא שהנושא מאפשר לבצע (ועד כמה שניתן בקלות) אינטגרציה של הספרות באופן שיראה כי הסטודנט מבין לעומק את הנושא הנחקר. כדאי בהתחלה לבחור נושא רחב, לקרוא עליו מעט ספרות רלוונטית ולראות שהוא מעניין אותך (למשל, לקויות למידה) ואחר כך להצטמצם לנושא ממוקד יותר. למשל, השפעת לקויות למידה בקרב אוכלוסיות ספציפיות לבחירת הסטודנט (אוכלוסיות שנבחרות, לרוב, מתוך נוחות, עניין אישי וכדומה). ואז למצוא משתנה פוטנציאלי נוסף, שימקד עוד יותר את המחקר- למשל, השפעת לקויות למידה על מוטיבציה והישגים לימודיים של תלמידי בית ספר יסודי בחינוך ממלכתי-דתי.

 

סמינריון בחינוך- איסוף חומרים אקדמיים

לאחר גיבוש של נושא המחקר, השלב הבא, בד"כ, הוא לאסוף ספרות אקדמית רלוונטית ועדכנית. מדובר במאמרים, ספרים, פרסומים רשמיים, נתונים סטטיסטיים וכיוצ"ב. לאיסוף חומרים אקדמיים מהימנים, שיעשירו את הסמינריון בחינוך יש חשיבות רבה. חומרים אלו לרוב ישמשו את הסטודנט בחלקים נרחבים מהעבודה, ולאו דווקא רק בפרק סקירת הספרות.

ניתן להיעזר במאגרי המידע של הספרייה במוסד שאליו משתייך הסטודנט. חלק מהמאגרים נגישים מרחוק לנוחיות הסטודנט. ניתן ליעזר בכל שלב בצוות המקצועי של הספרייה שידריך כיצד להתחבר מרחוק למאגר. לרוב, כדאי להימנע ממקורות "קוד פתוח", שנכתבים ע"י המשתמשים ברשת (למשל, ויקיפדיה), מאחר והם לא עברו עריכה של גורם סמכות הולם. על כן, שימוש במקורות אלה אינו נחשב קביל במרבית המעגלים האקדמיים ומרצים עלולים לפסול אותם. במידה וכן משתמשים במקורות אלה יש לעשות זאת בזהירות רבה ועדיף רק כמקורות משלימים ולא עיקריים של הסמינריון בחינוך.

ההתעמקות בספרות יכולה לגלות לנו אם נושא המחקר של הסמינריון חינוך לא רחב מדיי ומשופע בחומרים כלליים או מצומצם מדיי, ומכיל מקורות רלוונטיים בודדים בלבד. מצבים אלו עלולים להוביל לסטייה מנושא המחקר ולחוסר תמיכה מדעית בטיעונים המוצגים בסמינריון.

סמינריון בחינוך- טיוטה ראשונית

בשלב זה של הסמינריון החינוך מתחילים לנסח טיוטה ראשונית של העבודה. הטיוטה  מתארת בקווים כלליים וגסים את נושא הסמינריון על פרקיו השונים, תוך התייחסות לרעיונות העיקריים שיוצגו בכל פרק. בשלב זה פשוט מומלץ לעלות על הכתב כל מה שנראה רלוונטי, שכן, כמעט תמיד יותר קל להסיר מידע מאשר להוסיף תוכן חדש.

סמינריון בחינוך- בקרה והפקה של נוסח סופי

בד"כ סמינריון גמור ומלוטש בחינוך הוא לא תולדה של "זבנג וגמרנו". אלא הדבר כרוך בעריכות חוזרות ונשנות של המסמך עד להגעה לתוצר מספר ומשביע רצון. התהליך לא כולל רק עריכה טכנית (תיקון שגיאות כתיב, נוסח, והגהה) אלא גם תיקונים צורתיים הקשורים למבנה הסמינריון וגם תיקוני תוכן (למשל, הסרה והוספה של מקורות, איחוד פסקאות, וכד'). עריכת הסמינריון בחינוך היא דבר תובעני אך הכרחי שיבטיח שהמוצר הסופי עומד בקריטריונים ובדרישות המרצה.

במידת האפשר, כדאי להיעזר בחבר ללימודים שיעבר אף הוא על הסמינריון, וימקד אתכם בפסקאות מיותרות או בפסקאות שחוזרות על עצמן במילים אחרות ושמומלץ לדעתו להסיר. כן, להסיר, למרות הקושי, גם אם הן נראות לכם מנוסחות בצורה מרשימה ומבריקה.

אפשר לגמור סמינריון איכותי בחינוך תוך 3-4 טיוטות מקדימות. ייתכן גם פחות, תלוי במידת המיומנות האקדמית של הכותב. אך למרבה הצער לעיתים התהליך יכול להיות ארוך יותר, צריכים להיות מודעים לכך והכי חשוב לא להתייאש.

סמינריון בחינוך- הפניות וכללי ציטוט

המרצה של הסמינריון יציין טרם תחילת העבודה את אופן ושיטת כללי הציטוט המועדפים עליו. ברוב המוחלט של  סמינריונים בחינוך הפורמט הוא לפי ה-APA. חלק מהמרצים מעדיפים שימוש בהערות שוליים וחלק אזכור של שם המחבר ושנת הפרסום בסוף כל פסקה. לא חשובה שיטת כללי הציטוט יש לבצע אותה בצורה מדויקת, שכן, כללי ציטוט נכונים הם בד"כ 5% מהציון.

סמינריון בחינוך בתשלום

לכתיבת סמינריון בחינוך בתשלום ניתן אליי לפנות 24/7 ואשמח לתת את השירות הטוב ביותר. מדובר בשירות אישי וקשר ישיר. התחייבות למקוריות מלאה ולעבודה ברמה גבוהה ומקצועית.